شخصیت پروازک

درهرمکان و زمان ، آنلاین پرواز کنید

امکانات پروازک

  • خرید آنلاین بلیط چارتر و سیستمی

  • مشاهده قیمت ، 15 روز آتی مسیر پروازی مشخص
  • مشاهده قیمت بر اساس مسیرهای پرتردد
  • رزرو بصورت آنلاین ، تلفنی و از طریق پیام کوتاه
  • مشاهده تورهای مسافرتی لحظه آخری
  • مشاهده هتل های مشهد
  • مشاهده شرایط و تعرفه ویزای کشورهای مختلف
  • اطلاعات گردشگری
مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

 
15153
اپلیکیشن اندروید
 
8534
اپلیکیشن آی او اس
 
2766
اینستاگرام
 
3198
تلگرام

کانال پاناما ، کانالی حیاتی در کشور پاناما

بازدید 1768

گاهی بشر سازه‌هایی خلق می‌کند که تنها می‌توان لقب شاهکار را به آن‌ها داد. کانال پاناما یکی از این سازه‌ها به شمار می‌رود که اقیانوس آرام را به برادر کوچک‌ترش یعنی اقیانوس اطلس متصل می‌کند.

کانال پاناما با طول ۷۷ کیلومتر یک مسیر آبی در کشور پاناما است که اقیانوس اطلس را به اقیانوس آرام متصل می‌کند. این کانال از سرتاسر تنگه‌ی پاناما می‌گذرد و مجرای کلیدی برای تجارت بین المللی به شمار می‌رود.

کانال پاناما ، کانالی حیاتی

از آنجایی که در گذشته کشتی‌ها برای سفر کردن از شرق آمریکا به غرب و بالعکس مجبور بودند آمریکای جنوبی را دور بزنند، ایجاد آبراهی میان دو پهنه‌ی آبی جهان و کوتاه‌تر کردن مسیر تجاری به شدت احساس می‌شد، بنابراین در سال ۱۸۸۱ فرانسوی‌ها شروع به حفر یک کانال کردند اما به دلیل مشکلات مهندسی و میزان مرگ و میر بالای کارگران این پروژه با شکست مواجه شد.

کانال پاناما ، کانالی حیاتی

اما در سال ۱۹۰۴، آمریکایی‌ها ادامه‌ی پروژه را به عهده گرفتند و در پانزدهم آگوست (۲۵ مرداد) سال ۱۹۱۴ کانال را افتتاح کردند.

کانال پاناما ، کانالی حیاتی

ایجاد کانال پاناما از نظر وسعت و سختی، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ مهندسی جهان به شمار می‌رود که مزایای زیادی را به همراه داشته است. به‌طور مثال، مسیر آبی میان نیویورک و سان‌فرانسیسکو را که قبلا ۲۲,۵۰۰ کیلومتر بود، اکنون می توان با پیمودن ۹,۵۰۰ کیلومتر طی کرد.

کانال پاناما ، کانالی حیاتی

عرض سدهای متحرک، مشخص کننده‌ی نهایت بزرگی کشتی است که می‌تواند از کانال عبور کند. تقریبا ۶ تا ۸ ساعت به طول می‌انجامد تا یک کشتی عرض ۷۷ کیلومتری کانال را طی کند همچنین طویل‌ترین کشتی که تاکنون از کانال عبور کرده، کشتی اکتشافی سان ژوان با حدود ۲۹۶ متر طول و ۳۲ متر عرض بوده است.

کانال پاناما ، کانالی حیاتی

اطلاعات گردشگری