شخصیت پروازک

درهرمکان و زمان ، آنلاین پرواز کنید

امکانات پروازک

  • خرید آنلاین بلیط چارتر و سیستمی

  • مشاهده قیمت ، 15 روز آتی مسیر پروازی مشخص
  • مشاهده قیمت بر اساس مسیرهای پرتردد
  • رزرو بصورت آنلاین ، تلفنی و از طریق پیام کوتاه
  • مشاهده تورهای مسافرتی لحظه آخری
  • مشاهده هتل های مشهد
  • مشاهده شرایط و تعرفه ویزای کشورهای مختلف
  • اطلاعات گردشگری
مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

 
15153
اپلیکیشن اندروید
 
8534
اپلیکیشن آی او اس
 
2766
اینستاگرام
 
3198
تلگرام

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

بازدید 1280

سفر می‌تواند تجربه فوق العاده‌ای از آزادی و راحتی برای افراد فراهم کند اما این راحتی بدین معنی نیست که شما آزاد هستید تا هر کاری خواستید انجام دهید. گردشگران گاهی به دلیل عدم توجه به قوانین و هنجارهای فرهنگی با افراد بومی یا ماموران دچار مشکل می‌شوند که در بهترین حالت می‌تواند باعث شرمندگی و در بدترین حالت مجرمانه و غیرقانونی شناخته شود.

 در ادامه  قصد داریم شما را با تعدادی از این قوانین عجیب وغیریب آشنا کنیم.

غذا دادن به کبوتران در ونیز ممنوع!

ریختن دانه برای پرندگان در میدان سن مارکو شهر ونیز (در کشور ایتالیا)‌، به نظر سرگرمی بی‌ضرری باشد، اما در ونیز به دلیل جمعیت عظیم کبوتران، غذا دادن به آنها، ممنوع شده است. برخی از مردم همچنان به پرندگان غذا می‌دهند اما از زمانی که تعداد بسیار زیاد پرندگان این منطقه، باعث تخریب مجسمه‌ها شده و منطقه نیازمند پاکسازی شده، این کار حتی جریمه هم به دنبال دارد.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

آدامس درسنگاپور ممنوع!

از سال ۱۹۹۲ به خاطر آسیب‌های وارده از طریق آدامس‌ به سیستم حمل و نقل کشور سنگاپور، وارد کردن آدامس به این کشور غیرقانونی اعلام شد. با اینکه آدامس شما شاید بی‌ضرر به نظر رسد اما دولت سنگاپور اعلام کرده قبل از قدغن کردن آدامس در این کشور، سالانه حدود ۱۰۶۰۰۰ دلار برای تمیزکردن آشغال‌های آدامس و خرابی‌های به بار آمده توسط آن، هزینه می‌کرده به همین دلیل با واردکنندگان و فروشندگان آدامس برخورد می‌کند. هم اکنون برخی از انواع آدامس‌های درمانی همچون آدامس نیکوتین‌دار و آدامس‌های بدون قند که برای سلامت دندان مفید هستند مجازند، اما آدامس‌های بادکنکی و قندی همچنان غیرمجاز محسوب می شوند.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

آوردن نشان‌های مذهبی سایر ادیان به مالدیو ممنوع!

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که آوردن کتاب‌های سایر ادیان به یک کشور اسلامی همچون مالدیو غیرقانونی باشد، اما اینطور نیست تنها علامت‌های سایر ادیان همچون مجسمه‌ها توسط گمرک ممنوع اعلام شده است.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

شرط‌بندی در هند ممنوع!

هر گونه بازی کارت همراه با پول در کشور هند ممنوع است، مراقب باشید که جزای سنگینی هم برای آن در نظر گرفته شده از جریمه‌های سنگین مالی تا حتی سه ماه محکومیت در زندان.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

مواد مخدر در کشورهای جنوب شرقی آسیا ممنوع!

در کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند بالی، مالزی، سنگاپور و فیلیپین بخاطر مشکلات بسیار زیاد قاچاق بدلیل همجواری با مثلث طلایی (منطقه بوجود آمده با مرزهای تایلند، لائوس و میانمار به عنوان بزرگترین تولید کنندگان مواد روان گردان دنیا) قوانین سرسختانه‌ای علیه مواد مخدر وجود دارد. بسیاری از گردشگران دانسته یا ندانسته با حمل مواد روان‌گردان گرفتار این قوانین سخت شده‌اند. از چهره‌های سرشناس و بازیگران گرفته تا مردم عادی. بنابراین مراقب باشید مورد سوء استفاده قاچاقچیان قرار نگرفته و ناخواسته حامل مواد مخدر نباشید.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

بی‌احترامی به دولت در چین ممنوع!

چین مقصدی زیبا با پیشینه‌ای بسیار غنی است و دولتی بسیار متفاوت از بسیاری دولت‌ها دارد. به تازگی گروهی از گردشگران که از ملیت‌های آفریقای جنوبی و انگلیس و هندی بوده‌اند در این کشور به جرم ارتباط با گروه‌های تروریستی دستگیر و سپس از این کشور برگرداننده شده‌اند. در حالیکه گردشگران گفته‌اند که تنها به جرم تماشای مستندی در خصوص چنگیزخان مغول فاتح چین، دستگیر شده‌اند. دولت چین این مستند را تبلیغ علیه امنیت کشور دانسته و با این عنوان گردشگران را در محل اقامت خود در حین تماشای این مستند دستگیر کرده است. شاید اینچنین مواردی به ندرت رخ دهد اما به یاد داشته باشید در خصوص دولت و قوانین هر کشوری قبل از سفر به آن تحقیق کنید.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

پوشیدن لباس استتار نظامی در باربادوس ممنوع!

در کشور باربادوس(جزیره‌ای در شمال شرق ونزوئلا) تنها افراد نظامی اجازه پوشیدن لباس‌های استتار نظامی را دارند و گردشگران نباید لباس‌هایی با این طرح و رنگ به تن کنند. این ممنوعیت برای مقابله با اعضای باند‌های جعل هویت سربازان و سرقت از مردم در ۱۹۸۰ به تصویب رسید. این قانون امروزه مانند قبل مشکل‌زا نیست اما همچنان جزو قوانین بوده و نباید ریسک کرد.

عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

اطلاعات گردشگری